Історія засмаги: від робочого класу до аристократії і навпаки.

Протягом багатьох століть бліда шкіра вважалася символом аристократії. Серед представників вищих станів засмага завжди вважалася ознакою низького походження, долею простих людей, вимушених працювати на відкритому повітрі. А тому здоровий рум'янець і засмага говорили про низький соціальний статус людини, а ось аристократична блідість була ознакою багатства.

Уже тоді було помітно негативні прояви довгої засмаги в процесі роботи на полях і фермах. Люди, що тяжко працювали на відкритому повітрі, мали темну та грубу шкіру. Такі ж прояви довгого перебування на сонці ми помічаємо і зараз, бо під впливом ультрафіолету шкіра стає грубою, сухою, втрачає пружність і утворюються нові зморшки.

Перші згадки про моду на білу шкіру відомі ще з часів Стародавньої Греції. Греки, хоча і були смаглявими від природи, вважали білу шкіру обличчя дуже красивою і привабливою. Тоді була створена біла пудра для відбілювання шкіри, але вона була на основі свинцю, і це вкрай згубно впливало на шкіру.

картина с женщиной

Справжній розквіт моди на білу порцелянову шкіру припав на XVI - XVIII століття. Англійська королева Єлизавета I ввела моду на аристократичну блідість. Представники знаті й навіть королі вибілювали свою шкіру аміаком, миш'яком, пудрою, спеціальними масками з яєчної шкаралупи. Знатні дами малювали на обличчі блакитні жилки для того, щоб шкіра здавалася особливо білою і прозорою.

Модниці ХVI століття заради краси йшли на справжнісінькі жертви: робили собі кровопускання, ховалися від сонця під широкополими капелюхами й мереживними парасольками. При дворі іспанської королеви Ізабелли фрейліну, що провинилася, примушували загоряти. Після цього вони не могли з'являтися у суспільстві, бо мали неналежний аристократичній особі вигляд.

У Японії біла шкіра теж завжди була незмінною ознакою жіночої краси. Японські жінки активно використовували у своєму макіяжі пудру для відбілювання. Біле обличчя і шия були та залишаються обов'язковими атрибутами традиційного макіяжу гейші.

декаданс

Ще один сплеск інтересу до блідої шкіри припав на початок XX століття в епоху декадансу. У моду входять виразні темні очі, окреслені темним косметичним олівцем, яскраві губи й дуже біла шкіра. У хід йшла не тільки косметика, але інші засоби. Наприклад, вважалося, що оцет дозволяє відбілити шкіру.

Але все це перервалося після того, як Коко Шанель на початку XX століття ввела моду на засмагу. Мало хто знає, що влітку 1923 на курорті вона необачно затрималася під сонячними променями та отримала темний відтінок шкіри. Тоді вона вирішила провести показ за участю засмаглих моделей, і ця подія істотно змінила стереотипи щодо модної зовнішності. Фраза: «Обличчя біле, як таблетка аспірину, виглядає хворобливим і млявим» стала сакраментальною.

женщина на пляже

У середині 40-х років відомий французький дизайнер Луї Реар винайшов бікіні - «практичний і зручний купальник з двох частин для отримання засмаги». Цей купальний костюм був занадто відвертим і дами спочатку побоювалися з'являтися у такому вигляді на публіці. Але модельєр умовив модель, яка наважилася надіти бікіні, демонструвати й пропагувати купальник на пляжах Лазурного узбережжя. Саме так засмага стала частиною нового розуміння красивої шкіри та краси загалом.

Сьогодні пляжна засмага та відпочинок на курортах вважається ознакою заможності, адже це може говорити про те, що людина багато подорожує, відвідує салони краси та веде активний спосіб життя.

бледная кожа

На щастя, останнім часом, можна спостерігати тренд на білу порцелянову шкіру. На подіумі миготять моделі з підкреслено блідою шкірою, та й серед знаменитостей з'являється все більше і більше прихильників фарфорового кольору обличчя. Для багатьох європейських жінок світла шкіра цілком природна, вони не володіють смаглявою шкірою від природи. Підтримувати такі модні тенденції більш природно і логічно.

Але варто зазначити, що ще багато дівчат продовжують засмагати, тим самим пришвидшуючи процеси фотостаріння шкіри.

Рекомендуємо дотримуватися правил перебування на сонці та підтримувати шкіру зволоженою. Навіть в умовах пекучого сонця можна сховати лице під капелюшок, а тіло під сукнею з легкої натуральної тканини. Бережіть здоров'я.

 

Запишитесь на прием
Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.