Фототип шкіри і засмага: який зв'язок

Одні люди миттєво червоніють на сонці та майже не засмагають, а інші можуть за кілька днів стати «шоколадними» . Чому так? Вся справа у властивостях шкіри, які генетично обумовлені та пов’язані з фототипом.

Фототип шкіри - ступінь чутливості шкіри до УФ-випромінювання. Те, скільки часу людина може проводити на відкритому сонці без ризику отримати сонячний опік, залежить від фототипу. Також фототип зумовлений кількістю пігменту меланіну, який виробляється в епідермісі та забарвлює шкіру в темний колір.

Шкала фототипів була розроблена у 1975 році американським дерматологом Томасом Фіцпатріком. Доктор аналізував колір очей та шкіри, а також інформацію пацієнтів щодо того, як вони реагують на сонце, і на основі цих даних виділив 6 типів шкіри:

1️ тип — Кельтський
Блакитні очі, руде або світле волосся, дуже світла шкіра, часто є веснянки. У представників цього типу шкіри меланін виробляється дуже слабо. Тому їм дуже складно засмагати, а вже через кілька хвилин на активному сонці нерідко виникають сонячні опіки.

2️ тип — Світлошкірий європейський
Очі: блакитні, зелені, сірі, іноді карі. Волосся: від блонд-відтінків до каштанових, шкіра світла. Під впливом ультрафіолету шкіра досить легко обгоряє. Вираженої засмаги домогтися складно через погану та повільну засмагу.

3️ тип — Середньоєвропейський
Очі: від сірих до карих, волосся від темно-русого до каштанового, шкіра трохи смуглява. Їх шкіра досить легко загоряє, але при тривалій дії ультрафіолету може обгоряти.

4️ тип — Середземноморський
Представники такого фототипу завжди мають смагляву шкіру, світло-каштанове волосся і карі очі. Шкіра обгоряє рідко, загоряє швидко, засмага тримається довго.

5️ тип — Азіатський
Жовтуватий або коричневий колір шкіри, темний колір волосся й очей. Шкіра практично ніколи не обгоряє, засмага ледь помітна на тлі темного кольору шкіри.

6️ тип — Афроамериканський
Темний колір шкіри, чорні очі й волосся. Представники типу у більшості випадків не обгоряють на сонці взагалі. Засмага лише робить шкіру ще темнішою.

Визначення свого фототипу шкіри допоможе вам зрозуміти, як поводити себе на сонці, а також:

  • правильно вибрати крем з SPF;
  • визначити безпечний для шкіри час перебування на активному сонці;
  • підібрати денний крем на літо з необхідною дозою УФ-фільтрів, який буде захищати від агресивного сонця;
  • передбачити ефект фото- і лазерних косметичних корекційних процедур;
  • дізнатися про можливість розвитку новоутворень шкіри та вибирати поведінку, спрямовану на профілактику.

Запишитесь на прием
Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.