Меланома: важлива інформація та цікаві факти

14 травня відбувся Всеукраїнський день меланоми. Це долучний привід для лікарів Центру дерматології при Lytvynenko Clinic підвищити обізнаність та настороженість наших читачів щодо цієї хвороби, а також розглянути маловідомі факти про меланому.

Що таке меланома?

Меланома - це агресивна форма раку, при якій клітини шкіри стають злоякісними (раковими) і можуть швидко поширюватися на інші ділянки тіла, якщо не лікуватися. 

Особливо актуально згадати про меланому у травні, коли сонце набуває своєї активності. Якщо підготовку до літа ми зазвичай не відкладаємо, підтягуючи фігуру та оновлюючи гардероб, то з візитом до лікаря часто ми відкладаємо. Тому, щоб не наражатися на небезпеку, захищати свою шкіру потрібно вже зараз. Здоров’я - це головне, що має нас турбувати!

Меланому називають «мовчазним вбивцею», тому що вона може довгий час ніяк себе не проявляти. Часто хворобу виявляють випадково при огляді пацієнта, який звернувся до лікаря з іншою проблемою.

Найефективніший метод діагностики меланоми - дерматоскопія. Вона допомагає виявити новоутворення, а щоб підтвердити діагноз, використовують біопсію та патогістологічне дослідження зразку ураженої тканини. 

Головна порада фахівців-дерматологів Lytvynenko Clinic:

Якщо Ви помітили щось незвичайне на шкірі, зверніться до лікаря. Не треба чекати, що воно зникне самостійно. Пам’ятайте, що навіть складні випадки при своєчасному діагностуванні можна взяти під контроль. 

Важливо! При пізньому виявленні меланома є смертельним захворюванням. Тільки вона досягає лімфатичних та кровоносних судин, злоякісні клітині розносяться по організму та можуть з’явитися метастази в будь-яких органах. У такому випадку хіміотерапія та хірургія малоефективні. Звичайно, шанс на вилікування є, але він буде залежати від того, які органи постраждали та наскільки сильно. 

10 цікавих фактів про меланому

1. Меланома - це найбільш небезпечна злоякісна пухлина, що дуже швидко розростається.

2️. Пухлина може з’явитися як на чистій шкірі, так і внаслідок переродження родимки.

3️. Одна з основних причин появи меланоми - любов до засмаги.

4️. У жінок меланома найчастіше з’являється на гомілках, а у чоловіків - на тулубі.

5️. Іноді зустрічаються такі рідкісні форми, як меланома підошов, очей або нігтів.

6️. Якщо у минулому у вас була меланома, це не застраховує від її повторної появи.

7️. У афроамериканців не буває меланоми.

8️. На меланому найчастіше страждають люди 30-35 років.

9️. Якщо виявити меланому на ранніх стадіях, коли вона є поверхневою, - це запорука одужання у 95% хворих.

1️0. Виявити цю шкірну хворобу при візуальному огляді не завжди може навіть досвічений дерматолог.

Пам’ятайте! Якщо виявити меланому на ранній стадії та вчасно видалити пухлину, Вам не знадобиться додаткове лікування. Лише регулярне спостереження у дерматолога. Не відкладайте власне здоров’я на потім! Будьте уважні до себе - одна консультація у дерматолога може врятувати Вас від серйозної хвороби.
Запишитесь на прием
Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.