Псоріаз: професіонали розвінчують міфи

Чи Ви знали, що псоріаз не заразний, тому не треба цуратися хворих? Чи правда, що хворі на псоріаз – дуже складні пацієнти і чому? Що треба знати про хворобу, щоб не піддаватися неперевіреним твердженням та міфам? Спеціалісти Центру дерматології при Lytvynenko Clinic зібрали популярні міфи та відповіді на питання. Це допоможе Вам розібратися.

Міф 1. Псоріаз – це інфекційне захворювання

Ні. Псоріаз – не вірус, який можна «підчепити» будь-де. Хвороба не є заразною. І хоча однієї причини появи псоріазу не існує, це точно ніяк не пов’язано з зовнішнім інфікуванням.

Міф 2. На псоріаз хворіють від недостатньої гігієни

Ні. Псоріаз – хронічне аутоімунне захворювання шкіри, а не хвороба людей, які нехтують гігієною. 

Міф 3. Псоріаз невиліковний, тож не варто і намагатися 

Повністю вилікувати псоріаз неможливо, але можливо ввести його у стійку ремісію, коли висипи відсутні тривалий час. Тому лікуватися необхідно! Сучасні та своєчасні методи лікування дозволяють тримати захворювання під контролем.

Міф 4. Навкруги лише шарлатани, нікому не можна вірити, навіть лікарям

Так, на псоріазі багато хто спекулює. Гадалки, присипки та лікувальні мазі за рекомендацією сусідки чи навіть аптекаря – відчайдушні пацієнти після цього вже не вірять в успішне лікування. Але все це через те, що треба починати з відвідування дерматолога, а не з неперевірених методів, які заберуть ваші кошти, надію та час.

Міф 5. З хворими на псоріаз дуже складно

Так, пацієнти з псоріазом зазвичай непрості. Це пов’язано з їхньою багаторічною боротьбою з хворобою та, нерідко, наявністю супутніх захворювань, які ускладнюють перебіг псоріазу та навіть можуть його загострювати! Тому вони можуть страждати депресією, бути апатичними та втомленими, але їхню довіру можна заслужити своєю професійністю!

Міф 6. Причина псоріазу – уповільнене відновлення шкіри. 

Ні, навпаки. При псоріазі клітини шкіри – кератиноцити – оновлюються не за місяць, як звичайно, а всього за 4 дні.  Внаслідок цього утворюється скупчення клітин шкіри, які злипаються, утворюючи ущільнені ділянки (бляшки). Нижній шар шкіри, де розташовані кровоносні і лімфатичні судини і нерви, під такими нашаруваннями запалюється, опухає і кровоточить.

Чим раніше було виявлено захворювання і розпочато лікування, тим вище шанси, що вдасться досягти тривалої ремісії на довгі роки.

 

Запишитесь на прием
Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.