Шкіра з акне: правила догляду та популярні міфи

Шкіра з акне потребує особливого догляду. У цій статті разом з дерматологами Lytvynenko Clinic розглянемо правила, які допоможуть підтримувати проблемну та шкіру з акне у гарному стані. А також розвінчаємо популярні міфи.

Правила догляду за шкірою з акне

1️. Очищуйте
Використовуйте спеціальні засоби, які не будуть пересушивати шкіру. Мило та спиртовмісні засоби заборонені, тому що можуть нашкодити жирній шкірі з висипаннями.

2️. Зволожуйте
Жирна шкіра потребує зволоження, але щоб не забити пори, використовуйте некомедогенні засоби.

3️. Використовуйте засоби активного догляду для усунення висипань
Лікувати, а не маскувати - це правило треба запам’ятати людям з акне. Засоби для догляду за такою шкірою мають бути не лише антибактеріальними, але й комплексно вирішувати проблеми шкіри.

4️. Знайте міру
Тональний крем та пудра - за необхідності, а не щодня. А якщо вже користуєтеся декоративною косметикою, обирайте некомедогенні засоби.

5️. Не вичавлюйте вугрі
Таким чином ви погіршуєте стан шкіри та наражаєте її на поширення інфекції.

6️. Використовуйте сонцезахисний крем
Для захисту шкіри від загострення акне та передчасного старіння не забувайте перед виходом на вулицю та у відпустці користуватися засобами з SPF.

Правильно доглядати за шкірою при акне, звичайно, важливо, але не меш важливо знати розповсюджені міфи про акне, через слідування яким може погіршитися стан шкіри.

Популярні міфи про акне

Міф 1️. Акне буває лише у підлітків
Реальність✔: Акне - це не лише проблема, яка трапляється у підлітковому віці. З часом вугрі зникають не завжди. Так, найчастіше саме підлітки страждають акне (приблизно 85%). Але у будь-якому віці акне потребує дбайливого догляду та лікування.

Міф 2️. Для очищення треба використовувати мило та спиртовмісні засоби
Реальність✔: Використовуйте лише ті засоби, які адаптовані під потреби жирної та проблемної шкіри. Спирт та звичайне мило пересушують шкіру. Чим частіше ви будете використовувати мило та спиртовмісні тоніки, тим більше шкірного сала буде виділяти шкіра.

Міф 3️. Основною причиною вугрів є бактерії
Реальність✔: Цей міф частково правдивий. Так, бактерії Propionibacterium acnes викликають появу прищів. Але є багато інших причин акне, серед яких: гіперкератоз (накопичення ороговілих клітин на шкірі), гіперсеборея (посилене виділення шкірного сала), гормональні порушення, запалення тощо.

Міф 4️. Сонце лікує акне

Реальність✔: Ультрафіолетові промені чинять антибактеріальну дію та можуть тимчасово покращувати стан шкіри. Але надлишкове перебування на сонці навпаки провокує гіперкератоз - підвищення жирності шкіри, накопичення відмерлих клітин та погіршення стану шкіри.

Міф 5️. Неправильне харчування викликає вугрі

Реальність✔: Збалансована дієта, звичайно, здатна покращити стан шкіри і здоров’я. Але проблему виникнення акне не можна вирішити тільки правильним харчуванням.

Довіряйте лише перевіреній інформації від експертів.



Запишитесь на прием
Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.