Як зберегти молодість та здоров’я шкіри влітку

Щоб шкіра виглядала здоровою та не піддавалася ураженню від ультрафіолетових променів, ми зібрали важливу інформацію, яку варто знати кожному.

Усі ми любимо сонце, але не знаємо, що воно може впливати на людину як позитивно, так і негативно. Давайте розберемо, про що йде мова щодо позитивного впливу на людину. 

 • Під впливом сонця відбувається вироблення серотоніну - «гормону щастя». А це підвищує настрій та забезпечує приплив бадьорості й енергії.
 • На сонці відбувається синтез вітаміну D, який допомагає підтримувати достатній рівень кальцію у крові. Таким чином, поліпшується стан волосся, нігтів, зменшується ризик розвитку рахіту у дітей та остеопорозу у дорослих.
 • Помірне сонячне світло сприяє зниженню тиску і зменшенню ризику розвитку тромбів. Отже, перебуваючи на сонці, людина зменшує ризик розвитку інсульту та інфаркту.
 • Сонце швидше загоює прищі, вугрі, порізи, бо ультрафіолетове випромінювання має дезінфікуючий ефект. 
 • Влітку під впливом помірних доз УФ-опромінення у людей з фоточутливими дерматозами, такими як псоріаз, атопічний дерматит та екзема, спостерігається покращення стану шкіри.

На жаль, сонце несе в собі й небезпеку, яка пов'язана з негативним впливом ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання на шкіру:

 • Надмірне перебування на сонці може призвести до гострих і хронічних фотопошкоджень шкіри.
 • Доведено, що гостре фотопошкодження або сонячні опіки призводять до значного збільшення ризику розвитку пухлин шкіри надалі.
 • Хронічне фотопошкодження призводить до фотостаріння. Шкіра зазнає незворотних змін у своїй структурі. Це виражається у появі надмірної пігментації, зниженні тургору і посиленні глибини зморшок.

У результаті хронічного фотопошкодження відбуваються мутації й розвиток актинічного кератозу, а також меланомних і не меланомних раків шкіри. 

Рекомендуємо не ризикувати своїм здоров’ям, лежачи годинами на палючому сонці, або постійними сеансами у солярії. При перебуваннi на сонці необхідно користуватися SPF-захистом. Давайте детально розберемо, як ці засоби працюють. 

SPF (Sun protection factor) - це сонцезахисний фактор, який, всупереч поширеній думці, означає не «силу» захисту від сонця, а показує час можливого перебування на активному сонці. Розберемо нюанси, які варто врахувати при виборі та використанні сонцезахисного крему.

 • Якщо Ви після 10 хвилин на сонці через кілька годин побачите мінімальне почервоніння шкіри, то з нанесеним сонцезахисним засобом з фактором SPF 30 для виникнення такого ж почервоніння знадобиться 10х30 = 300 хвилин. Зараз багато хто запевнить, що йому для почервоніння необхідно значно більше часу перебувати на сонці, а якщо ви маєте крем з фактором 50, то теоретично він повинен давати захист мало не на весь день! Однак, на практиці така математика не завжди спрацьовує... Річ у тому, що 10 хвилин о 10:00 і 10 хвилин о 14:00 — це дві великі різниці.
 • Значення SPF для сонцезахисного крему може коливатися від 2 до 50 одиниць, але вся проблема в тому, що на ділі показники не так уже й відрізняються. SPF 15 відсіває близько 93% променів групи B (UVB), SPF 30 - близько 97%, SPF 50 - 98%, а SPF 100 - 99%. Точних цифр Ви не знайдете, бо немає суворої узгодженості вимірів у тестових центрах. Максимально можливий індекс для винесення на упаковку - SPF 50+. Тобто рівень захисту практично однаковий, уся сіль у часі, який ви можете провести на сонці без шкоди для шкіри.
 • SPF захист не підсумовується: якщо нанести по черзі денний крем з SPF 20 і тональний крем з таким же показником, не треба чекати захисту 40.

Для надійного захисту шкіри від сонця експерти рекомендують людям з I та II фототипом шкіри застосовувати засоби з фактором 50, для III фототипу може бути достатньо 30. Але для обличчя, шиї, відкритих плечей і інших чутливих зон можна сміливо рекомендувати SPF 50. Краще не використовувати засоби з фактором менше 30-ти, такий показник більше підходить для денного крему на літній час.

Разом з правилами нанесення хочемо розповісти й про помилки, які можуть призвести до опіків й інших небажаних наслідків, хоча Ви нібито й використовуєте сонцезахисний засіб.

1. Використання сонцезахисних засобів тільки під час пляжного відпочинку. ✔️ Ця стратегія неправильна, адже сонце влітку активне не тільки на морі, а й всюди. 

Шкіра потребує адекватного захисту навіть, якщо це тільки прогулянка у рідному місті понад 15 хвилин!

2. Використання крему з низьким рівнем захисту SPF. 

✔️ Треба розуміти, що креми з SPF нижче 30 для більшості українців - це не достатній рівень захисту, і Ви здебільшого отримаєте помилкове відчуття безпеки...

3. Одноразове нанесення крему. ✔️ Сонцезахисний крем вберігає від опіків та інших наслідків тільки, якщо його наносять повторно кожні 2 години!

4. Нанесення крему тонким шаром. ✔️ Щоб сонцезахисний засіб забезпечував необхідним рівнем захисту, зазначеним на пакуванні, його потрібно наносити на шкіру щільним шаром і дати час на активацію.

5. Не нанесення крему після купання. ✔️ Навіть “водостійкі” креми необхідно повторно наносити й після плавання, щоб забезпечити достатній захист шкіри.

6. Нанесення крему вже перебуваючи під сонцем. ✔️ Крем необхідно нанести до виходу на вулицю. Для того, щоб крем почав діяти, потрібно не менше 20 хвилин.

7. Змішування крему з іншими косметичними засобами. 

✔️  Сонцезахисний крем дуже чутливий до інших компонентів. Якщо Ви хочете зробити макіяж, то варто спочатку нанести сонцезахисний крем і тільки через 15 хвилин починати наносити інші засоби.

8. Використання залишків торішнього крему. ✔️ На жаль, під впливом сонця й інших чинників крем втрачає свою ефективність.

Крім правильного застосування сонцезахисних засобів не варто забувати й про інші міри захисту. Ось що ми маємо на увазі:

1. Капелюх — завжди гарна ідея. Знайдіть той, що вам підходить та прикриває лице. Капелюх з широкими полями буде доречним для спокійного відпочинку, а кепка для активного.

2. Носіть легкий закритий одяг з довгими рукавами. Найкраще підійдуть вироби з бавовни та грубого льону. До речі, вишиванка буде ідеальним та стильним засобом захисту від сонця

3. Спеціальний одяг з УФ-фільтром — підходить людям, що входять до групи ризику розвитку меланоми.

4. Сонцезахисні окуляри з УФ-фільтром. Носіть правильні окуляри, на яких вказано рівень захисту UV 400 або СЕ.

5. Тінь вбереже шкіру від сонячних опіків та перегріву.

Намагайтеся змінити спосіб життя влітку і поведінкові реакції стосовно пляжного відпочинку. Рекомендуємо відмовитися від моди на засмагу, адже вона може призвести до раннього фотостаріння та раку шкіри.

 Використовуйте наші поради, щоб захистити свою шкіру влітку!  А, головне, запам'ятайте: безпечної засмаги не існує. Якщо Ви наносите сонцезахисний крем і сидите годинами під палючим сонцем, то шкіра не буде в безпеці. Універсальним та найбільш надійним рецептом захисту від сонячних опіків все ж таки залишається обмежений час перебування на сонці. Будьте здорові!

Запишитесь на прием
Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.